high quality swiss loewe 26939 fashion messenger bags for ladies and men on sale.best rolex automatic replica available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches. Veterinární ordinace Slovanka

Vnější zvukovod u psa je, na rozdíl od člověka, velmi dlouhý. Začíná ušním boltcem, pokračuje vertikálním ušním kanálem, lomí se a pokračuje horizontálním ušním kanálem k bubínku. Takže při čištění je minimální riziko poškození ušního bubínku. Povrch vnějšího ucha je tvořen kůží.

Zdravé psí ucho obsahuje minimum sekretu. To co je přítomno je složeno z odumřelých buněk kůže, mazu a malého množství neškodných mikroorganismů. Normální zdravé ucho psa nevyžaduje žádné čištění. Samočistící schopnost zvukovodu spočívá v neustálé produkci mazu a jeho odtoku, spolu s odumřelými buňkami , nahoru a ven ze zvukovodu. Nadměrné čištění zdravého ucha může narušit tento proces a tak může dojít k nadměrnému špinění uší až k zánětu zvukovodů.

Kdy je čištění nezbytné?

  • Vnější zvukovody produkují nadměrné množství mazu nebo pokud jsou zvukovody nadměrně ochlupeny a nefunguje přirozené samočištění.
  • Porušení normální ušní mikroflóry u psů – plavců
  • U psů se zánětem ucha, kdy je čištění ucha nutné jako součást léčby – doplněk k antimikrobiálním kapkám
  • Při prevenci zánětů spojených s infekcí nebo nadměrnou produkcí mazu

Co obsahují roztoky na čištění uší a jak fungují?

Většina přípravků určených k čištění vnějšího zvukovodu psa obsahují složku na rozpuštění mazu, látky na změkčení pokožky a látky čistící. Jejich úlohou je rozrušit a odstranit maz a nečistoty ze zvukovodu. Řada klinických studií ověřila antimikrobiální aktivitu některých přípravků.

Technika čištění zvukovodu:

Jednou rukou pevně držíme a natahujeme ušní boltec, zatímco druhou instalujeme roztok, dokud téměř nevytéká ze zvukovodu. Většina čistících přípravků má dlouhý aplikátor, ale není vhodné špičkou aplikátoru dotýkat kůže ucha, aby nedošlo k ulpívání nečistot a průniku infekce na aplikátor, případně do kapek. Správná technika masáže zevního zvukovodu vyvolává „čvachtavý“ zvuk. Po masáži je potřeba nechat psa nadbytek roztoku vytřepat a boltec a zvukovod vysušit čtvercem gázy namotaných na prst nebo smotkem papírového ubrousku nebo kapesníčku. Rozhodně by neměly být používány ušní tyčinky, neboť při jejich zasunutí do zvukovodu dochází k zasunutí nečistot zpět do hloubky. Pokud je gáza velmi špinavá, je vhodné výplach zopakovat opět druhý den nebo i více dnů po sobě dokud se neomezí sekrece. Jakmile se dosáhne toho, že je gáza zcela čistá, lze uši čistit ob den. Pokud i nadále nejsou žádné nečistoty produkovány, může být dostačující čištění dvakrát i jednou týdně. Jakmile však dojde opět ke znečištění gázy po výplachu ucha, je nutno opět adekvátně zkrátit interval frekvence čištění ucha

Zpracoval: MVDr.Stanislav Daníček na základě článku MVDr.Jana Rybníčka Dipl.ECVD MRCVS a MVDr.Davida Hanzlíčka Dr.Vet.Med.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.